Telekomünikasyon Ürünleri
Kontör Cihazları
Ücretlendirme Sinyal Üreteçleri
Callshop Kabin Göstergeleri
Telefon Kesiciler
Telefon Test Cihazları
CallShop

 

Telekomünikasyon Cihaz Seçme Sihirbazı
Haberler
Şehiriçi Telefon Görüşmeleri Rekabete Açılıyor.

Şehiriçi Telefon Görüşmeleri Rekabete Açılıyor.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu`nun (BTK), şehiriçi iletişimin rekabete açılmasına olanak sağlayacak yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yayımlandı.
 
Sabit Telefon Hizmetleri yönetmeliğine göre işletmeciler, şehirlerarası, uluslararası ve şehir içi telefon hizmeti sunabilecek.
 
Daha önce uzun mesafe işletmeciliği için lisans alanlar, aradaki farkı ödeyerek il içi telefon hizmeti işletmecisi de olabilecek.
 
İşletmeciler, yapılan değişiklik uyarınca, sabit karasal telekomünikasyon şebekesi üzerinden kablolu ve kablosuz internet servis sağlayıcılığı hizmeti ile veri hizmetleri sunamayacak.
 
İşletmeciler, ankesörlü telefon hizmeti de vermeyecek. İşletmeci, her türlü altyapı ihtiyacını ilgili mevzuat çerçevesinde yetkilendirilmiş işletmecilerden temin etmenin yanında, bundan böyle ilgili yetkilendirmeyi alıp kendi altyapısını da kurarak karşılayabilecek.
 
İşletmeciler, arama ofisi hizmetinde ön ödemeli telefon terminalleri de kullanabilecek. İşletmeci, iki kademeli arama ve taşıyıcı seçimi yöntemleri ile hizmet sunabilecek. İşletmecilerin, abone sayısı, kimlik bilgileri ve trafik bilgilerini muhafaza etmesi gereken süre de 6 aydan 1 yıla çıkarıldı.
 
Arama kartlarının üzerinde şikayet durumunda uygulanacak prosedür ve hizmet sunan işletmecinin adresinin bulunması zorunluluğu da  kaldırıldı. Değişiklikle, müşteri hizmetleri numarasının 0800 veya 444 ön ekli olması zorunluluğundan da vazgeçildi. İşletmeciler, abonelerine yönelik olarak rehber hizmetinin yanı sıra bilinmeyen numaraları danışma hizmeti de sunabilecek.
 
İşletmeci, Kurumdan izin almak kaydıyla kendisine tahsis edilmiş erişim numaralarını ve taşıyıcı seçim kodlarını başka işletmecilere kullandırabilecek.

Kaynak:www.telekomedya.com Yazar: Eklenme Tarihi:25.11.2008 00:00:00 Okundu:10299
 
Bu kategorideki diğer haberler
Copyright © 1992 - 2012 BMS End. Elektronik A.Ş. Anasayfa  | Hakkımızda  | Ürünler  | Güncel / Haber  | Destek  | İletişim  | Ürün Sihirbazı  | Bekletme Müzikleri  | Site Haritası  | Terimler Sözlüğü